Šlapimo takų infekcijos panašumas į kitas ligas

Šlapimo takų infekcijos panašumas į kitas ligas

Šlapimo takų infekcijos panašumas į kitas ligas

Maždaug pusė moterų su ŠTI-jų simptomais iš tikrųjų patiria kažkurią kitą būklę, tokią, kaip šlaplės dirginimas, vaginitas, intersticinis cistitas ar lytiškai plintančios ligos (LPL). Kai kurios iš šių problemų gali lydėti ar sąlygoti ŠTI-jas.

Vaginitas

Vaginitas yra dažna makšties infekcija, kurią sukelia grybelis (kandidozė) ar bakterija. Kartais infekcija sukelia dažną šlapinimąsi, o tai panašu į cistitą. Tipiški vaginito simptomai yra niežulys ir nenormalios išskyros.

Lytiškai plintančios ligos

Moterys, kurias kamuoja skausmingas šlapinimasis, ir kurių šlapimas nerodo bakterijų augimo pasėlyje požymių, gali sirgti lytiškai plintančia liga. Pats dažniausias mikroorganizmas – Chlamydia trachomatis, kuris sukelia chlamidijozę. Kitos tai sukeliančios lytiškai plintančios ligos gali būti gonorėja ir genitalijų herpesas.

Intersticinis cistitas

Intersticinis cistitas (IC) yra šlapimo pūslės sienelės uždegimas, kuris būdingas beveik vien moterims. Pacienčių, sergančių IC, amžiaus vidurkis yra 40 metų, tačiau 25% atvejų pasitaiko jaunesnėms nei 30 metų moterims. Simptomai labai panašūs į cistito, tačiau nėra bakterinės infekcijos. Skausmas sekso metu yra labai dažnas nusiskundimas tarp šių pacientų, o stresas gali sustiprinti simptomus.

Inkstų akmenys

Skausmas dėl inkstų akmenų kartu su krauju šlapime gali būti panašūs į pielonefrito simptomus. Tačiau inkstų akmenų atveju nėra bakterinės infekcijos.

Šlaplės ir makšties sienelių suplonėjimas

Po menopauzės makšties ir šlaplės sienelės tampa sausos ir trapios, tai sukelia skausmą ir sudirginimą, kas gali būti panašu į ŠTI-ją.

Vaikų sutrikimai, panašūs į ŠTI-jas

Problemos, kurios gali sukelti skausmingą šlapinimąsi vaikams, apima reakcijas į chemines medžiagas burbulinėje vonioje, bėrimus nuo sauskelnių ir infekciją nuo spalinių (enterobiozės).

Prostatos sutrikimai vyrams

Prostatos sutrikimai, tokie kaip prostatitas (prostatos uždegimas) ir gėrybinė prostatos hiperplazija, gali sukelti simptomus, panašius į šlapimo takų infekciją.