Raudonėlio aliejus – nepakeičiamas natūralus antibiotikas!

Raudonėlio aliejus  – nepakeičiamas natūralus antibiotikas!

Raudonėlio aliejus – nepakeičiamas natūralus antibiotikas!

Raudonėlis yra ypatingas augalas, pasižymintis unikaliomis gydomosiomis savybėmis, o raudonėlio aliejus yra natūralus antibiotikas. Ar žinote, kad raudonėlis turi aštuonis kartus daugiau antioksidantų, nei obuolys ir tris kartus daugiau, nei mėlynės? Antioksidantai yra būtini, siekiant apsaugoti mūsų organizmą nuo laisvųjų radikalų žalos. Jie taip pat natūraliai stiprina imuninę sistemą, bei padeda kovoti su infekcijomis.

Raudonėlio eterinio aliejaus istorija prasidėjo senovės Graikijoje. Graikų žodis oregano reiškia “kalnų džiaugsmas”. Be to, senovės graikai buvo vieni iš pirmųjų, kurie naudojo įvairius aliejus medicininiais tikslais, o raudonėlio aliejus buvo vartojamas kaip priešvirusinis, priešbakterinis, antiseptinis, priešgrybelinis vaistas, o taip pat kaip skausmą ir uždegimą mažinanti priemonė. Raudonėlis taip pat buvo pagrindinė antibakterinė priemonė, kurią plačiai naudojo medicinos tėvas – Hipokratas. Be to, raudonėlio lapai tradiciškai naudojami gydant ligas, susijusias su kvėpavimo ir virškinimo sistemos sutrikimais.

Raudonėlio aliejus pasižymi unikaliomis gydomosiomis savybėmis, nes savo sudėtyje turi kalcio, magnio, cinko, geležies, kalio, vario, boro, mangano, vitaminų C, A ir B3. Taip pat eterinis aliejus turi nepakeičiamų farmakologiškai aktyvių junginių, kurie ir yra atsakingi už gydomąjį poveikį:

  • Fenolių, įskaitant karvakrolį ir timolį. Šie junginiai veikia kaip antiseptikai ir antioksidantai.
  • Terpenų, įskaitant pineno ir terpineno. Jie turi antiseptinių , priešvirusinių , priešuždegiminių ir anestetinių savybių .
  • Ilgos grandinės alkoholiai – linalolis ir bonreolis taip pat randamas raudonėlio eteriniame aliejuje. Jie pasižymi priešvirusinėmis ir antiseptinėmis savybėmis.
  • Esterių – linalilio ir geranilio acetatų, pasižyminčių priešgrybelinėmis savybėmis.

Nors visos paminėtos medžiagos turi gydomųjų savybių, tačiau pagrindinis junginys, atsakingas už antibakterinį poveikį, yra karvakrolis . Taip pat moksliniais tyrimais įrodyta, kad būtent karvakrolis yra vienas iš efektyviausių antibiotikų žinomų mokslui.

Gydant raudonėlio eteriniu aliejumi infekcijas svarbu atkreipti dėmesį į jo kilmę. Rekomenduojama naudoti Origanum vulgare arba Thymus capitatus kilmės raudonėlį. Taip pat svarbu atkreipti ir į pagrindinės veikliosios medžiagos (karvakrolio) kiekį, kurio koncentracija eteriniame aliejuje turėtų būti nemažesnė nei 70 proc. Viena iš svarbiausių raudonėlio eterinio aliejaus ypatybių – savybė nesukelti nepageidaujamo kenksmingo poveikio, organizmo žarnyno mikroflorai. Be to, jis yra veiksmingas ir prieš pavojingas ir net mirtinas bakterijas. Raudonėlio eterinis aliejus maitina kūną, praturtindamas jį natūraliomis maistingomis medžiagomis.

Jei dėl įdomumo jūs pažvelgtumėte į statistiką, žmonės prie Viduržemio jūros gyvena ilgiau. Gal iš dalies dėl raudonėlio, kuris yra naudojamas daugumoje Viduržemio jūros regiono patiekalų!